Najlepszy używany samochód do kupienia w Europie?

  • Feb 17th, 2022
  • 4 min read
Najlepszy używany samochód do kupienia w Europie?

Jeśli chodzi o zakup używanego samochodu, często o ból głowy przyprawiają następujące pytania: Które auto należy kupić? Jak praktyczny powinien być ten samochód? Co z kosztami eksploatacji i amortyzacją? Czy powinienem kupić duży samochód klasy premium, jeśli dojeżdżam do pracy głównie w mieście?

Zwykle odpowiedź na te pytania uzależniona jest od wielu indywidualnych czynników dla każdego nabywcy. Na rynku jest obecnie tyle aut, że każdy kierowca znajdzie coś dla siebie, ale niektóre z nich, ze względu na swoją elastyczność, mogą być odpowiednie dla znacznej większości kupujących.

Oto 10 używanych samochodów, z których większość kierowców powinna być zadowolona:

Audi A6 Avant C7 (2011 - 2018)

Czwarta generacja lub model C7 Audi A6 oferuje wspaniałą mieszankę wszystkiego. Jest to samochód, w którym chce się siedzieć, ponieważ ma świetną ergonomię wnętrza. Jest również przestronny i cichy. Większość kierowców z łatwością znajdzie swój idealny model, ponieważ wybór silników jest pełen wariantów benzynowych i wysokoprężnych (diesel).

BMW 5 Seria E39 (1995 - 2004)

BMW serii 5 budowane od 1995 do 2004 roku jest zwykle określane jako najlepszy samochód, jaki Bawarczycy stworzyli w historii. Było technologicznie zaawansowane jak na swoje czasy.
I choć jest to stary samochód, to posiadanie dobrze utrzymanego modelu może być czystą przyjemnością.

Citroen Grand C4 Picasso

Niektórzy nabywcy wybierają samochód, który jest zarówno stylowy, jak i praktyczny. Citroen Grand C4 Picasso jest w tym przypadku najlepszym wyborem dla dużych rodzin. Jest to jeden z najwygodniejszych samochodów MPV na rynku, ale oferuje również przyzwoite wyposażenie i wysoką wydajność paliwową.

Ford Mondeo (2007 - 2014)

Ford Mondeo bez wątpienia należy do kategorii aut "do wszystkiego". Jako pojazd rodzinny zapewnia wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich - nawet dla psa, jeśli jest to wersja kombi. Dużą zaletą Mondeo jest również to, że przyjemnie się go prowadzi!

Honda Jazz/Fit (2007 - 2014)

Trudno o lepszy wybór dla osób wyjątkowo ostrożnych. Honda Jazz oferuje niezrównaną niezawodność, a także praktyczność. Nie ma co prawda wystarczających osiągów, by nazwać ją szybkim samochodem, ale dla racjonalnych nabywców Jazz 2. generacji na pewno okaże się sensowny.

Lexus RX (2008 - 2015)

Lexus RX trzeciej generacji to SUV o doskonałej wartości rezydualnej i niemal idealnej niezawodności. Kuloodporne rozwiązania inżynieryjne, cicha kabina i podwyższona pozycja siedząca mogą przyciągnąć wielu miejskich kierowców. W ofercie znajdują się również oszczędne i wydajne hybrydy.

Mercedes-Benz, klasa C W203 (2000 - 2007)

Mercedes-Benz klasy C W203 może wydawać się starym samochodem, ale został zbudowany po to, by służyć przez lata. Wydajna automatyczna skrzynia biegów doskonale współgra z mocnymi i oszczędnymi silnikami diesla. Klasa C jest świetna dla osób, które dużo podróżują, z uwagi na ciche i przytulne wnętrze.

Skoda Superb B6 (2008 - 2015)

Niemal niemożliwe jest znalezienie samochodu, który mógłby pobić Skodę Superb B6 pod względem ilości miejsca dla pasażerów z tyłu. Limuzyny Executive mogą być zbliżone do Superb w tym szczególnym obszarze. Skoda posiada również świetną inżynierię VW i może być satysfakcjonującym zakupem.

Toyota Auris HSD E180 (2012 - 2018)

Jeśli szukasz kompaktowego samochodu ułatwiającego dojazdy do pracy w mieście, który wymaga minimum konserwacji i zapewnia niskie rachunki za paliwo, postaw na Toyotę Auris Hybrid drugiej generacji. Te samochody są tak płynne, jak to tylko możliwe. Mają również tendencję do utrzymywania swojej wartości.

Volkswagen Golf mk7 (2012 - 2018)

Volkswagen Golf 7. generacji był wielkim sukcesem. Od samego początku był to po prostu najlepszy z możliwych kompromisów dla większości nabywców samochodów. Wnętrze jest logicznie rozplanowane, widoczność jest doskonała, a komfort jazdy nie ma sobie równych wśród hatchbacków klasy ekonomicznej.

Przed przystąpieniem do zakupu jednego z tych samochodów, upewnij się, że uprzednio dobrze się doinformujesz. Dokładnie sprawdź każdy samochód, poszukaj wszelkich oznak złej konserwacji, ponieważ takie pojazdy mogą być kłopotliwe i nieprzewidywalne. Warto zainwestować w sprawdzenie historii samochodu, ponieważ może to dostarczyć Ci wskazówek, czy warto przystąpić do transakcji, czy też szukać dalej.